Szukasz pomysłów na prezenty na walentynki? Oto nasze propozycje!

Dzień Zakochanych czy ogólnie święto miłości?

Nie da się ukryć, że główną grupą, która obchodzi walentynki, są osoby randkujące lub będące w związkach o różnym stopniu zaawansowania. Jeśli jednak z nikim się nie spotykasz, ani nie jesteś w związku, nie musisz rezygnować ze obchodzenia walentynek! Możesz potraktować ten dzień jako okazję, do przypomnienia swoim bliskim, że ich kochasz. Mogą to być przyjaciele lub rodzina. Warto również pamiętać o sobie! Jakie prezenty na walentynki do kupienia online możesz podarować ważnym dla ciebie osobom? Poniżej lista, którą możesz wykorzystać myśląc zarówno o swoim partnerze, jak i innych bliskich osobach.

Upominki, które doskonale sprawdzą się jako walentynkowe prezenty

Prezenty na walentynki nie muszą być drogie, ani wyszukane. Ważne, żeby pokazywały, jak dobrze znasz osoby obdarowane. Dobrym pomysłem może być również to, żeby w jakiś sposób nawiązywały do tego, że dane osoby są dla ciebie ważne. Świetnym prezentem będzie samodzielnie napisany list, w którym wyrazisz swoje uczucia lub opiszesz, dlaczego ktoś jest ważną dla ciebie osobą. Taki list nie musi być miłosnym wyznaniem! Choć oczywiście w przypadku przygotowywania upominku dla partnera lub partnerki, możesz pokusić się o napisanie typowego, miłosnego listu, pełnego romantycznych zwrotów i zapewnień o swoim uczuciu. Romantyzm nie jest twoją mocną stroną? Wyraź w prostych słowach, co czujesz lub jak się czujesz, dzięki tej osobie. Walentynkowy list możesz wręczyć również swojej przyjaciółce lub przyjacielowi, a także różnym członkom rodziny, jeżeli masz z nimi dobre relacje. Takie listy mogą być opisem waszych relacji, podziękowaniem lub po prostu ciepłymi słowami.

Oprócz listów, możesz pokusić się o stworzenie kolażu ze wspólnych zdjęć. Albo zorganizować miły dzień, niekoniecznie z kolacją przy świecach. Domowe SPA, wspólny wieczór filmowy albo przygotowanie razem jakiegoś dobrego deseru będą równie dobrym pomysłem! Małe sukulenty lub rośliny doniczkowe także mogą być trafionym upominkiem. Wszystko zależy od tego, jakie relacje łączą cię z osobami, które chcesz obdarować. Może twoja mama ucieszy się z nowego szalika, do którego dołączysz miły liścik, przyjaciółka z zestawu kosmetyków do kąpieli i wspólnych ploteczek przy winie, a partner z wyjścia na koncert jego ulubionego zespołu? Walentynki to nie tylko serduszka i romantyzm!